ام دی اف فوق برجسته (MDF)

ام دی اف فوق برجسته در قیاس با چوب طبیعی ساختار یکنواخت داشته و دارای گره , رگه شکاف نمی باشد . ولی از نظر کارکرد مانند چوب طبیعی و چوب های مصنوع رشته ای (فیبر ، نئوپان و …) قابل سوراخکاری ، پرداخت ، برش ، چسب کاری ، رنگ پذیری و پیچ و میخ شدن و روکش شدن است. طبیعاتا همانند چوب طبیعی میتواند کاربرد یکسانی در چوبکاری و نجاری داشته ولی توانای نگهداری میخ و پیچ به اندازه چوب طبیعی ندارد ، بهترین اتصال برای MDF پپیچ های خودکار و میخ های مورد مصرف در دستگاه های بادی نیوماتیک (Penomatic) می باشد، انواع MDF نسل جدید پیش ساخته قابلیت بمراتب برتری برای پیچ و میخ کاری دارد.

کاربرد ام دی اف فوق برجسته

ام دی اف به صورت خام یا روکش شده در تولید مبلمان ، کمد ، تخت، کابینت آشپزخانه، جاکتابی، میز و صندلی ، دیوار پوش ، پوشش سقف ، انواع قفسه، کف پوش بصورت پارکت و تایل و … ، وایت برد، بیل برد، و هر کجا که چوب و تخته مصرف دارد استفاده می شود. بیشتر ام دی اف روکش شده یا رنگ شده مورد مصرف دارد .

استاندارد ام دی اف های سینکرونایز

مقدار انتشار فرمالیدهید بصورت بخار اوره از ام دی اف های نسل قدیم (معمولی) بسته به مقدار و نوع چسب متفاوت است براساس استاندارد EN 622-1 کلاس E2 مقدار انتشار فرمالیدهید ام دی اف نباید بیشتر از 30 میلیگرم در یکصدگرم ام دی اف باشد.این کلاس ام دی اف قابل کاربرد در مبلمان و داخل خانه بشرط تهویه کامل و مناسب است.براساس استاندارد EN 622-1 کلاس E1 مقدار انتشار فرمالیدهید می بایست 9 میلیگرم در هر یکصد گرم باشد. تا این ام دی اف قابل مصرف در مکانهای مسکونی باشد.در مناطق مرطوب و گرم یا مکانهای خاص مثل مدرسه ها ، بیمارستان ها ، خوابگاه ها و اطاق کودک باید مقدار انتشار فرمالیدهید از این مقدار نیز کمتر بوده و یا از ام دی اف بدون فرمالیدهید نسل جدید پیشرفته اکولوجیکال استفاده نمود.

نگهداری ام دی اف سینکرونایز چگونه باید باشد؟

 

برای پاک نمودن ام دی اف سینکرونایز از یک دستمال نمدار آغشته به مواد شوینده استفاده می شود, پس از آن با یک دستمال نمدار چندین بار پاک و در انتها خشک نمایید. نباید برای نظافت این نوع ام دی اف از اسکاچ های زبر یا سیم های ظرفشویی استفاده کنید. چون این لوازم باعث خش افتادن روی سطح ورق می‌شود. به جای این کار از یک اسفنج نرم یا دستمال های مخصوص کمک بگیرید. اگر می خواهید از مواد شوینده ای که در بازار وجود دارد،استفاده کنید ابتدا حتما شیوه مصرف آن را بخوانید و مطابق آن نظافت کنید.

مشخصات  MDF

طول و عرض (م.م)
2800×1220
ضخامت(م.م)
16
جنس روکش
کاغذ ملامینه
جنس پنل
MDF
جنس لبه کناری
PVC
سینکروناز

رنگ های محصولات